REGISTRUJ SA DO ODBERU NOVINIEK A VYHRAJ POUKAZ 100,-EUR 

SlovenskýAnglický

204.00 €164.00 € s DPH

Ušetríte 40.00 € (-20%)

Veľkosť
45

Tento tovar máme skladom

Predajňa: VIVOBAREFOOT STORE, Záhradnícka 43, 821 08 Bratislava

POPIS PRODUKTU – VIVOBAREFOOT SCOTT 2.0 DESERT M LEATHER TAN

Scott 2 Desert, topánky vyrobené z ťavej kože pre jej skvelou priedušnosť a odolnosť, sú konstruované tak, aby odolali i náročným podmienkam. Podrážka s typickou šesťhrannou vzorkou je pevná, ale zároveň flexibilná, a umožňuje skvelou priľnavosť k povrchu, po ktorom sa pohybujete. Systém šnurovania tvorený odolnými kovovými očkami a špeciálne navrhnutým jazykom udrží piesok a nečistoty vonku. Tieto univerzálne topánky sú tak ideálne na dobrodružstvo v prírode i v mestskej džungli.

Zvršok: kože z ťavy
Zaväzovanie: guľaté bavlnené šnúrky
Stielka: hrubá vložka z kože
Podrážka: vysoko odolná TPU umožňujúca maximálnu senzorickú spätnú väzbu na tvrdom, rovnom povrchu, len 4,5 mm hrubá, ponúkajúca maximálnu propriocepciu a ochranu

Odporúčanie: vnútorné vložky topánok VIVOBAREFOOT slúžia hlavne v chladných dňoch na zachovanie tepelného komfortu. Ďalej ich odporúčame v prvých dňoch a týždňoch chôdze a behu v barefoot topánkach, aby si chodidlá postupne zvykli na prechod z klasických topánok. Potom, rovnako ako v dňoch s teplotami na bode mrazu, odporúčame vložky vybrať na umožnenie chôdze naboso.

Zatiaľ čo u klasických topánok s podporou klenby nohy je chodidlo statické, tzn. nepredlžuje sa a nepracuje s každým došľapom a je neustále prehnuté kvôli vstavanej podpore klenby nohy, u barefoot topánok bez podpory klenby nohy chodidlo neustále pracuje ako je to pri chôdzi naboso, to znamená, že je dynamické. Dynamické chodidlo sa predlžuje a skracuje počas pohybu o pol čísla, preto chodidlo potrebuje približne šírku malíčka (6 – 8 mm) miesta na špičke topánky oproti klasickým topánkam s podporou klenby, aby sa mohli prirodzene predĺžiť v každom došľape. Počas došľapu sa klenba nohy prehne smerom dole, a predĺži tak dĺžku chodidla. Bez dostatočného miesta v prednej časti topánky bránite prirodzenému pohybu chodidla. Preto si nikdy nekupujte tesné barefoot topánky, ale so 6 – 8 mm miesta priestoru v prednej časti topánky. V prípade nejasností nám pošlite rozmer svojich chodidiel na info@barefoot.sk, radi vám vyberieme správnu veľkosť. Topánky nenosené vonku je možné bez udania dôvodu vrátiť alebo vymeniť za inú veľkosť či typ do 14 dní od zakúpenia.

Produktová rada 300093-01


VIVOBAREFOOT
VIVOBAREFOOT

Otázka na predajcu

 

Loading

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK

ZÍSKATE MOŽNOSŤ VYHRAŤ 100 € POUKAZ