Predajňa je zatvorená

10:00 - 18:00

X

Deň Otvorené
Pondelok 10:00 - 18:00
Utorok 10:00 - 18:00
Streda 10:00 - 18:00
Štvrtok 10:00 - 18:00
Piatok 10:00 - 18:00
Sobota -
Nedeľa -
SlovenskýAnglický

0 ks 0.00 €

VŠETKO MÁME NA SKLADE = RÝCHLE DORUČENIE.

SlovenskýAnglický

V čom sú barefoot topánky iné ako „klasické“

Barefoot topánky sú vybavené tenkou podrážkou s hrúbkou v závislosti od modelu 3-8 mm pre maximálny kontakt s povrchom. Vnútro topánky nie je nijakým spôsobom vytvarované či vystužené, päta je v rovine so špičkou pre prirodzenú polohu chodidla v topánke. Navyše špička topánok je anatomicky rozšírená tak, aby prsty neboli žiadnym spôsobom obmedzované.

 

Budem v barefoot topánkach cítiť každý kamienok?

V barefoot topánkach budete cítiť povrch viac, ako ste boli doteraz zvyknutý. Nebude to však nepríjemné alebo bolestivé a po čase si na to zvyknete. Skôr naopak, po čase zrejme budete vyhľadávať rôzne povrchy a náročky po nich stúpať. Oproti klasickým topánkam, kde necítite takmer nič, to bude príjemný pocit 

 

Prečo je cena topánok vyššia?

Pri každých barefoot topánkach je proces výroby náročnejší a dlhší ako pri klasických topánkach. Nie sú vyrábané v miliónoch párov tak, ako topánky iných značiek kde sa náklady na návrh, vývoj, testovanie atď. rozložia na veľký počet vyrobených kusov. Výrobcovia barefoot obuvi navyše dbajú aj na využívanie materiálov s čo najnižším dopadom na životné prostredie, čo sa takisto premieta do výslednej sumy.

 

Je zdravé chodiť v barefoot topánkach po rovných povrchoch, napr. v meste?

Mestský povrch takisto ako iné povrchy nie je dokonale rovný. Chodidlo v barefoot topánkach vníma každú nedokonalosť povrchu a má možnosť sa jej prispôsobiť. Je však vhodné začať postupne a s mierou. Väčšina barefoot topánok je vybavená vyberateľnou vložkou, určenou aj na tlmenie došľapu. Keď sa chodidlo prispôsobí chôdzi na boso, je túto vložku možné vybrať.

 

Je barefoot obuv vhodná aj keď mám ploché nohy?

V prípade padnutej priečnej či pozdĺžnej klenby je svalstvo chodidla výrazne zoslabené. Používaním barefoot topánok sa zapája veľké množstvo svalov chodidla, ktoré sú nútené pracovať, tým pádom sa posilňujú. Množstvo zákazníkov, aj vo vyššom veku pozoruje zvýšenie padnutej klenby, avšak je vhodné konzultovať tento problém s fyzioterapeutom či ortopédom.

 

Nebude mi v zimných mesiacoch kvôli tenkej podrážke v barefoot topánkach zima od zeme?

Vaše chodidlá majú v barefoot topánkach oveľa viac priestoru ako v úzkych a neforemných topánkach a preto sa lepšie prekrvia. Vďaka konštrukcii barefoot topánok budú prsty a chodidlá pracovať viac, čo je podobné, ako keď sa napr. snažíte zahriať o seba dlane rúk. T.j. chodidlá sú vlastnou činnosťou zahrievané. Zimné modely barefoot topánok majú navyše mierne hrubšiu podrážku ako letné a sú často krát vybavené aj vyberateľnou termovložkou.


PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK

ZÍSKATE MOŽNOSŤ VYHRAŤ 100 € POUKAZ