Predajňa je otvorená

10:00 - 18:00

X

Deň Otvorené
Pondelok 10:00 - 18:00
Utorok 10:00 - 18:00
Streda 10:00 - 18:00
Štvrtok 10:00 - 18:00
Piatok 10:00 - 18:00
Sobota -
Nedeľa -
SlovenskýAnglický

0 ks 0.00 €

VŠETKO MÁME NA SKLADE = RÝCHLE DORUČENIE.

SlovenskýAnglický

Ochrana obuvi

Obuv je vhodné pred prvým použitím naimpregnovať. Odporúčame napríklad prípravok PEDAG tech pro waterproofer ktorý je vhodný na všetky druhy materiálov, ochráni Vašu obuv pred vlhkosťou a nečistotami. Ďalšiu aplikáciu vykonajte podľa počasia a intenzity nosenia topánok. 

 

Výživa 

Obuv s usňovým zvrškom treba po čase vyživiť krémom. Môžete použiť napríklad PEDAG leather wax. Pravidelné ošetrovanie krémom, výrazne predlžuje zachovanie vlastností a vzhľadu koženého zvršku.

 

Čistenie

Obuv vyrobenú zo syntetických materiálov stačí utrieť vlhkou handričkou, zbaviť nečistôt a preleštiť hubkou. Textilnú ani koženú obuv neodporúčame prať v práčke. Výrazne sa tým znižuje jej životnosť. Na čistenie odporúčame prípravok PEDAG combi set foam care vhodný na všetky typy materiálov. Pre prevonanie vnútra topánky je vhodný napríklad produkt Smell Well.

 

Pár dobrých rád na záver 

Obuv je vhodné striedať a nenosiť sústavne len jeden pár topánok. Najmä v daždivom počasí je dôležité topánky riadne vysušiť pri izbovej teplote, mimo zdroja sálavého tepla. Takisto pri sušení odporúčame vytiahnuť vyberateľné vložky ak sú súčasťou topánok a topánky vystlať novinami ak sú premočené.

 

Nosenie zle vysušených navlhnutých topánok výrazne zvyšuje opotrebenie najmä vnútorných častí. Aj po krátkom použití môže prísť k navlhnutiu vnútornej časti obuvi vplyvom potenia nôh. Obuv je preto nutné po každom použití nechať dôkladne vyschnúť a vyvetrať s vytiahnutými vyberateľnými vložkami ak sú jej súčasťou.

 

Veľmi negatívny vplyv na vzhľad obuvi má najmä pôsobenie posypových materiálov, ktorými sa v zimnom období ošetrujú komunikácie. Obuv v tomto období vždy po použití riadne utrite od zvyškov snehu. Pravidelne ošetrovaná obuv lepšie odoláva agresívnym chemickým látkam ktoré sú obsiahnuté v posypoch.

 

Topánky neodporúčame prať mechanicky (v práčke) pokiaľ nie je na ich balení uvedená možnosť prať ich aj týmto spôsobom. Znižuje to výrazne ich životnosť.

 

Dezén topánok určených vyslovene do terénu na nespevnené prírodné povrchy sa môže pri nadmernom používaní na mestských tvrdých povrchoch viac opotrebovávať. Topánky si preto vždy vyberajte podľa účelu na ktorý ich chcete používať. V prípade, že si výberom nie ste istý neváhajte nás kontaktovať či už mailom alebo telefonicky. 

 

Obuv noste vždy riadne zašnúrovanú aby nedochádzalo k poškodeniu vnútorných častí ako je napríklad stielka či päta topánok. Topánky si obúvajte a vyzúvajte vždy rozšnúrované a nikdy nie spôsobom päta o pätu. 

 

 


PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK

ZÍSKATE MOŽNOSŤ VYHRAŤ 100 € POUKAZ