Predajňa je otvorená

10:00 - 18:00

X

Deň Otvorené
Pondelok 10:00 - 18:00
Utorok 10:00 - 18:00
Streda 10:00 - 18:00
Štvrtok 10:00 - 18:00
Piatok 10:00 - 18:00
Sobota -
Nedeľa -
SlovenskýAnglický

0 ks 0.00 €

VŠETKO MÁME NA SKLADE = RÝCHLE DORUČENIE.

SlovenskýAnglický

ROVNOVÁHA – NEDOCENENÁ ZRUČNOSŤ

Rovnováhu nemusíte dosahovať iba pri stojkách a premetoch, Váš zmysel pre rovnováhu je s Vami na každom kroku, ktorý podniknete.

Rovnováha je pravdepodobne najmenej ceneným „zmyslom“ v porovnaní so zrakom, sluchom alebo čuchom.  Ale až keď o ňu prídeme, pochopíme aká je dôležitá.

 

Za rovnováhu je zodpovedný vestibulárny systém, ktorý sa nachádza vo vnútornom uchu. Pomocou tohto systému vnímame odchýlky postavenia hlavy vzhľadom na gravitáciu, zmenu rýchlosti a smeru pohybu hlavy a celého tela v priestore. Ak sa napríklad postavíte k stene (ale nedotýkate sa jej), postavíte sa na jednu nohu, začnete balansovať. Ale ak zapojíte aj ruky a jemne sa pridržíte rukou steny, Vaše telo bude oveľa istejšie, telo „prekalibruje“ Vašu rovnováhu.

Rovnako ako celé naše telo, aj nás vestibulárny systém starne. Aby sme tomu zabránili, resp. celý proces spomalili, existujú osvedčené spôsoby. James Collins, biomedicínsky inžinier z Bostonskej univerzity zistil, že keď vložil do topánky malé elektrické impulzy, dosiahol ekvivalentné postavenie 80 ročného človeka s 30 ročným. Štúdia Oregonského výskummného ústavu pre Americkú geriatrickú spoločnosť zistila, že chôdza po dlaždených kockách napomáha zlepšiť rovnováhu a znižuje krvný tlak u starších ľudí. Rovnaký účinok možno dosiahnuť aj chôdzou v prírode. Ak sa obávate chôdze úplne naboso, môžete vyskúšať topánky, ktoré Vám k pocitu bosej nohy dopomôžu a zároveň Vás chránia.


Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.


 
 


PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK

ZÍSKATE MOŽNOSŤ VYHRAŤ 100 € POUKAZ